OzonMedic.pl

Popularne dzisiaj:

Pluskwy w domu: Jak pozbyć się Pluskiew domowymi sposobami?

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) to gatunek owada żyjącego wyłącznie w środowisku człowieka. W toku ewolucji owady te przystosowały się zarówno do naszych zwyczajów, jak również uodporniły się na preparaty owadobójcze, powszechnie stosowane przeciw nim. Likwidacja pluskwy domowej jest zatem trudnym, ale możliwym do osiągnięcia zabiegiem.

Pluskwa domowa - jak się jej pozbyć?

Pluskwy domowe, z pozoru małe i kruche owady, są poważnym zagrożeniem dla ludzi. W poniższym artykule chcielibyśmy rozprawić się z mitami, jakie krążą wokół tych małych, nieznośnych żyjątek. Okazuje się, że w zasobach internetu znaleźć można wiele domowych sposobów na pozbycie się Pluskiew z domu. Ich prawdziwość skonfrontujemy z doświadczeniami naszych klientów oraz latami doświadczenia i nabytej w tym czasie wiedzy.

Skąd pluskwy w moim domu?

Śledząc cykl rozwojowy owadów oraz dogłębnie analizując nasze zachowania, możemy spróbować poznać źródło infestacji naszego mieszkania. Skąd się wzięły owady w naszym domu? 

Od lat walczymy z mitem mówiącym o tym, że Pluskwy gnieżdżą się w brudzie. To nie brud przyciąga te małe żyjątka do naszych domostw. Pluskwa do życia potrzebuje wyłącznie człowieka (w rzadkich przypadkach zadowala się krwią zwierzęcą). Wystarczy podróż autobusem lub pociągiem, w którym akurat przypadkiem (wędrując ze swoim poprzednim żywicielem) znajdzie się Pluskwa. Owad szukając nowego domu potrafi wpełznąć do torby, kieszeni lub skarpety. I już! W ten sposób znalazła nowy dom – teraz czas na rozmnażanie..

Domowe metody walki z Pluskwami:

Pierwszym krokiem w celu skutecznej eliminacji owadów z mieszkania, jest jego uszczelnienie. Gipsem lub silikonem uszczelniamy przeloty rur centralnego ogrzewania, wszelkie szpary i szczeliny. Wykonując te czynności, eliminujemy możliwość przedostawania się owadów z innych mieszkań lub pokoi.

Stosowanie goździków lub liści laurowych na Pluskwy?

Nie mamy dobrych wiadomości… Pluskwa domowa to owad trudny do wytępienia, a tym bardziej bez zastosowania środków chemicznych. Owady te występowały w środowisku człowieka na setki lat przed naszą erą. Miały więc czas na dostosowanie swojego cyklu życiowego do przyzwyczajeń człowieka, a więc również do różnorakich metod ich zwalczania. Są więc odporne na wszystkie metody naturalne oraz na większość preparatów chemicznych… Jak zatem skutecznie pozbyć się Pluskiew z domu?

Specjalistyczna firma - jedyny ratunek przeciw Pluskwom!

Aby skutecznie pozbyć się pluskwy domowej, należy zastosować trójetapową dezynsekcję, składającą się z następujących zabiegów:

01

Żelowanie

To metoda nanoszenia preparatu o działaniu kontaktowym oraz żołądkowym. Insektycyd zawierający atraktant przyciągający pluskwy zabija dorosłe owady oraz nimfy.

02.

Oprysk drobnokroplowy

Naniesienie preparatu o działaniu kontaktowym. Ten etap ma na celu zabezpieczenie mieszkania, aby nawrót owadów nigdy nie nastąpił.

03.

Zamgławianie ULV

Ostatni z etapów dezynsekcji przeciw pluskwom. Zamgławianie mieszkania wykonujemy preparatem likwidującym jaja owadów. Jest to najważniejszy etap zabiegów, dzięki któremu możemy udzielić Państwu gwarancji usunięcia Pluskiew z mieszkania

Jakie obiekty można poddać zabiegom?

Domki jednorodzinne

Biura

Mieszkania

Dezynsekcja dla firm

Zajmujemy się zwalczaniem pluskiew w biurach, budynkach przemysłowych, pomieszczeniach socjalnych. Zwalczamy szkodniki, dobierając odpowiednią metodę. W sytuacjach koniecznych, istnieje możliwość wykonania zabiegów bez przerywania produkcji.
Paweł Trzeciak
Właściciel firmy, specjalista ds. DDD
OzonMedic.pl

OzonMedic.pl